Přírodními prostředky proti kašli


Každému z nás se to již přihodilo. Svědivé škrábání v krku, suchý nebo vlhký kašel, bolest hlavy, zvýšená teplota, to už zažil každý z nás. Není nám dobře, jsme deprimovaní. Často nás to přepadne v době, kdy to nejméně potřebujeme. Jak se tedy vyléčit přírodními prostředky?
med a citron


MED


Znaly jej už naše babičky a při kašli a nachlazení často používaly. Léčily se jím jak malé děti, tak dospělí. A vše prospíval. Hrnek horkého čaje s pár lžičkami medu nejen léčí, ale i chutná. Zklidní sliznici v krku a tak i náš nepříjemný kašel.


Tymián


Čaj z tymiánu má obdobné účinky jako med. Zklidňuje sliznici a působí protizánětlivě, což vede ke zklidnění dráždivého kašle.


Kurkuma


I čaj z kurkumy je dobrý na léčbu zánětu horních cest dýchacích. Můžeme zkombinovat výluh z kurkumy s medem a přírodní lék je na světě.


Esenciální oleje


Z esenciálních olejů lze připravit spojením s párou příjemnou inhalaci, která uvolní zahlenění a zklidní i naší mysl. Vůni můžeme zvolit podle toho, co je nám příjemné.


Mentolová mast


Už naše babičky jí používaly. Je dobré namazat si hrudník a nechat zábal přes noc. Mast účinkuje přes kůži a zkapalňuje hlen v našich plicích. Pomáhá i příjemná mentolová vůně, která nás zbaví ucpaného nosu a bude se nám dobře spát.
čaj s citronem


Karamel


I cucání domácky vyrobeného karamelu prý bývalo prospěšné. Dnes už ale není tak časté.


Cibule a česnek


Odvar působí proti bakteriím a jde vlastně o přírodní antibiotikum, které nám pomůže zbavit se bacilů co nejdříve.


Ořechový vývar


I toto je velmi stará rada, jak se zbavit zahlenění. Odvar je chutný a pomáhá.


Přírodní léky dnes nemusíme sbírat po lukách, jako to dělaly naše babičky, i když sběr v přírodě je vždy cenný a bylinky, které sami nasbíráme, léčí dvojnásob. Dnes stačí zajít do lékárny, kde dostaneme různé bylinné čaje, pastilky k cucání s rostlinnými extrakty i inhalační směsi s jistotou, že je vše bezpečné a prověřené. Poradí nám zkušení farmaceuti a my máme jistotu, že svému tělu neuškodíme.


Přírodními prostředky proti kašli
3.8 (76%)5